Pastelová mramorová šedá kombinace zebřičky pestré

06.06.2014 19:21

       

                           Prvoodchov v ČR? 

 

 Rok 2014 kombinace pastelová mramorová šedá 

 
    Anglický název: Dominant Silver Chestnut Flanked White Grey (DS CFW)
 
    Německý název: Dom. Pastell Maske Grau
 
    Holandský název: Pastel Masker Grijs
 
    Výstavní skupina: 7 - Výstavní třída: č. 100 - samec 
 

    Výstavní skupina: 8 - Výstavní třída: č. 116 - samice 

        I zde musíme rozlišovat barvu očí. Černooká (DS CFW)

                                                          Červenooká (DS CCFW)

    Dědičnost: neúplně dominantní - pastelová    a    vázaná na pohlaví - mramorová

 1.0 pastelová mramorová šedá - černooká

 
0.1 pastelová mramorová šedá - černooká
 
 

0.1 pastelová mramorová šedá - červenooká

Účinky mutací: spojují se zde dohromady charakteristiky těchto mutací. 

Standardní požadavky: Černá kresba musí být co nejčernější, jak jen to lze dosáhnout. Prakticky by neměl být vidět rozdíl v černé kresbě mezi mramorovou a pastelovou mramorovou. Tenhle požadavek je v současné době sotva dosažitelný. Zatím je pastelová mramorová samice jasně rozeznatelná od normální mramorové samice. Hlavně kresba ocasu se nedaří odchovat tmavá, ideálně černá. To samé platí o černé kresbě pastelových mramorových samců. Měla by zde platit určitá schovívavost od posuzovatelů. Čistě bílá barva je chyba barvy a musí být potrestána srážkou bodů. Vrchní barva těla a boky u samic musí mít pořád viditelný krémový nádech. Čistě bílá je spodní strana těla. U samic nesmí být na hrudi žádná tmavá pírka. Samci musí mít líce bílé. Jakýkoliv náznak oranžové barvy musí být potrestán srážkou bodů. Boky samců se změní na hodně světlou oranžovou barvu, bílé tečky musejí být zachované a jasně viditelné.

Úskalí v chovu: jedním slovem kresba. Snažit se pomocí černookých ptáků ztmavovat kresbu u červenookých, výstavních zebřiček. Dále pak lícní skvrna samců. Nesmí být vidět, musí být bílá, stejně jako okolní peří.

 
Musíme sledovat barvu očí u mramorové mutace. Jak se přenáší naleznete zde: zebricka-pestra-otakar-buldra.webnode.cz/news/jak-se-dedi-barva-oci-u-mramorove-mutace/
 
 1.0 pastelová mramorová šedá - černooká
 
Na fotografii vidíme na samci, že slzní čárka je tmavá, což je dobré, ale hrudní pásek a pruhování na ocase je světlé. Barva by měla být všude stejná, co nejtmavší možná. Jde o černookého jedince, je možné, že u červenooké varianty to bude lepší. I u obyčejných mramorových černolících jsem se setkal s tím, že červenoocí ptáci měli tmavší černou kresbu, než měli černoocí.
 
2016 mláďata zprava: světlehřbeté šedé, pastelové mramorové šedé- červenooké, mramorové šedé- červenooké  
Zde je již mládě pastelové mramorové šedé- červenooké, jedná se o samičku. Na fotce je krásně vidět rozdíl ve zbarvení normální mramorové šedé mutace a kombinace pastelové mramorové šedé. Takto se nám v hnízdě ukazují všechna pastelová mláďata. Doporučuji hned si zapsat číslo kroužku. V dospělosti nejdou některé kombinace pastelů takto snadno rozeznat jako v budce.
 
 
 2.0 pastelová mramorová šedá  (oba samci černoocí)
 
Takových to ptáků je málo i přesto, že jsou docela zajímaví, pěkní. U nás jsem je viděl v roce 2016 u p.Felta a nemyslím, že se s nimi dále zabýval.
 
0.1 pastelová mramorová šedá - červenooká
 
  autor: Otakar Buldra©
 
 
 
 
 
0.1 pastelová mramorová šedá 1f- červenooká

Zpět

Kontakt

Otakar Buldra
Bohumileč 41
533 04 Sezemice
okr.Pardubice
Česká republika

+420 604 367 752

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode