Vousatá mramorová šedá kombinace u zebřičky pestré

27.03.2018 23:36

Vousatá mramorová šedá mutace zebřičky pestré

 Anglický název: Blackface Chestnut Flanked White 

Grey (BF CFW)

  Výstavní skupina: 3 - Výstavní třída: č.37 - samec 

  Výstavní skupina: 4 - Výstavní třída: č.55 - samice 
 

  Dědičnost: neúplně dominantní- vousatá a na pohlaví vázaná- mramorová

Musíme zde sledovat barvu očí u mramorové mutace.

Jak se dědí barva očí u mramorové mutace naleznete zde:zebricka-pestra-otakar-buldra.webnode.cz/news/jak-se-dedi-barva-oci-u-mramorove-mutace/

Foto 1.0

 

Foto 0.1

 
Tato kombinace není rozšířená. Na soutěžních výstavách se s ní s největší pravděpodobností nesetkáme. Je to zdůvodu zatím dalekého odstupu od kritérií, která by měla splňovat. Je zde myšlena barva a kresba. Není to jednoduché. Nachází se zatím v "experimentální fázi".
 

Účinky kombinace: spojují se zde dohromady charakteristiky těchto mutací. 

Standardní požadavky: Dosáhnout u této kombinace rozšíření černé barvy od hrudního pásku dolů nebude dlouho jednoduché. Pokud je rozšíření černé barvy směrem dolů menšího rozsahu, mělo by to být posuzováno s určitou schovívavostí. Samice v této kombinaci jsou těžko identifikovatelné. Musejí zůstat všechny parametry pro barvu i kresbu, které platí pro každou z těchto mutací. Samci si musí zachovat tmavou oranžovo hnědou barvu lícní svrny. A kaštanově hnědé boky s bílými, jašně zářivými tečkami. Taktéž černé zebrování musí být jasné a ostré na velmi světlém podkladu. Černá barva se táhne od prsního pásku směrem dolů, kde pak přechází do šedé barvy. Tato šedá musí být co netmavší jakou je možné dosáhnout. A ta by se ideálně měla dostat až na konec spodní strany ocasu. Černé zrcátko u samců musí být ve stejném odstínu barvy jako má ozobní a slzná čárka. Vše tvoří jednobarevný celek. Nesmí zasahovat nad oko. U samic musí být přítomna ozobní i slzná čárka. Samice musí mít jasnou, sytou černou kresbu na obličeji a na ocase.

Úskalí v chovu: Není a nikdy nebude lehké aby se tyto dvě spojené mutace prosadily v plné své síle. Hlavně vousatá se neprosadí, protože zde kombinujeme černou a bílou barvu. Nahradit bílé břicho a spodní část černou barvou vousaté mutace je a vždy bude problém.

 

  autor: Otakar Buldra©

 

 

 

 

 

 

Zpět

Kontakt

Otakar Buldra
Bohumileč 41
533 04 Sezemice
okr.Pardubice
Česká republika

+420 604 367 752

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode