Vousatá pastelová černolící světlehřbetá šedá kombinace zebřičky pestré

27.03.2018 23:48

 Anglický název: Blackface Dominant Silver Blackcheeck Lightback Grey (BF DS BC LB)

 Německý název: Schwarzbart Dom. Pastell Schwarzwange Hellrucken Grau

 

 Holandský název: Blackface Pastel Zwartwang Bleekrug Grijs

 

  Výstavní skupina: 3 - Výstavní třída: č.38 - samec 

  Výstavní skupina: 4 - Výstavní třída: č.56 - samice 
 

  Dědičnost: neúplně dominantní- vousatá neúplně dominantní- pastelová a recesivní- černolící a vázaná na pohlaví- světlehřbetá

 

1.0 vousatý pastelový černolící světlehřbetý šedý

0.1 vousatá pastelová černolící světlehřbetá šedá
 
Účinky mutací: spojují se zde dohromady charakteristiky těchto mutací. 
 
Standardní požadavky: Jsou to požadavky na spojení těchto mutací. Tato kombinace nebude nikdy rozšířená a běžná. Není jednoduché ji odchovat. 
Pokud je pastel v kombinaci s černou barvou, která zobrazuje plné černé barvy a kresbu, pak se zdá, že tyto barevně černé pole a černá kresba nemůže být zesvětlená. Zůstává téměř beze změny. Černá barva a kresba může být pastelem zředěna maximálně o 20 %. Černá barva a kresba musí být co nejčernější, jak jen to lze dosáhnout. Upřednostněn musí být pták, který má veškerou černou barvu na těle v jednotném odstínu. Také musí dostat přednost pták s co nejjednotnějším barevným tónem zadní části těla. Konce letek jsou světlejší. To musí být tolerováno. Je to spolu se světlejším posledním blokem ocasu charakteristický rys pastelové mutace. Zebrování na hrdle musí být jasné a přítomné. Černý obličej- ozobní čárka, černé zrcátko, slzná čárka a líce tvoří u samců jeden jednobarevný celek. Toto černé pole nesmí zasahovat nad oko. Samec by měl mýt černou barvu minimálně mezi nohy, Ideální vousatý samec by měl mít jednotný, co nejčernější odstín od zebrování na hrudi až ke konci ocasu. Tato černá barva by měla být rovnoměrná. Taktéž boky musí být co nejvíce černé, bez jakých koliv tónů hnědé barvy. U samic je mezi ozobní a slznou čárkou šedá barva, stejná jako na hrudi. Ozobní čárka musí být u samic zachována. Slzná čárka je součástí lícní skvrny. Barva hrudníku u samic lehce přechází do barvy břicha. Žádné ostré předělení barev. Ideálně by samice měla mít jeden barevný odstín od spodku zobáku až ke konci ocasu. Pastel se může vyskytovat v různých barevných variacích. Barva hlavy musí být co nejtmavší šedá, aby vytvářela barevný přechod na záda a křídla.
 

Úskalí v chovu: Odchovat vůbec tuto málo viděnou kombinaci. 

 

 

Mláďata:

 

1.0 vousatý pastelový černolící světlehřbetý šedý

1.0 vousatý pastelový černolící světlehřbetý šedý

0.1 vousatá pastelová černolící světlehřbetá šedá

 

 autor: Otakar Buldra©

Zpět

Kontakt

Otakar Buldra
Bohumileč 41
533 04 Sezemice
okr.Pardubice
Česká republika

+420 604 367 752

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode